Výzkum: Scolarest jde vstříc přáním rodičů

Aby si dítě pochutnalo. Aby jedlo zdravě a vyváženě. Aby nemělo hlad, nemuselo jíst, co nemá rádo, a bylo v průběhu oběda v kolektivu se svými spolužáky. To jsou nejdůležitější aspekty, které rodiče zdůraznili v reprezentativním výzkumu společnosti IPSOS dělaný u příležitosti uvedení nového menu školních jídelen Scolarest.

Výzkum se zabýval nejrůznějšími aspekty školního stravování a vyšla z něj řada důležitých apelů a přání rodičů. Právě na ně nové menu odpovídá.

Z průzkumu vyplývá, že drtivá většina rodičů se ve stravování svých dětí sice angažuje (86 %), zároveň ale přiznává, že 2/3 dětských strávníků (71,4 %) si vybírá jídlo ve školní jídelně bez nebo jen s „lehkou“ kontrolou rodičů. Rodiče mají řadu návrhů, co by se ve školních jídelnách mělo zlepšit: zapracovali by na výběru a pestrosti jídel (33,8 %), nabídce čerstvého ovoce a zeleniny (33,5 %), kvalitě surovin a jídel (25,2 %), inovacích v jídelníčku (20,8 %) nebo například sezonním výběru surovin (17,1 %). Překvapivým zjištěním reprezentativního průzkumu je, že každé přibližně desáté dítě (10,4 %) nemá v rámci školního oběda jakoukoliv možnost výběru.

Zajímá vás víc? Sledujte průběžně novinky na našem blogu Český oběd nebo s námi o dětském stravování diskutujte na LinkedInu.

 

Celá tisková zpráva ke stažení