Školní docházka je návratem k jídlům, ke kterým se děti samy nedostanou

Podle Kristýny Ostratické, která ve Scolarestu působí jako výživová poradkyně a je také matkou šestiletého syna, je jen dobře, že se děti stravují ve školních jídelnách. Děti podle ní ve škole dostávají pestřejší stravu než doma.

„Osobně jsem šťastná, že můj syn ve škole zažije všechny druhy jídla. Pozná, co jsou fazolky na smetaně, jak chutná rajská s knedlíky. Sama to doma nevařím, protože buď nemám dost času, nebo to nejsou moje nejoblíbenější pokrmy. Za tento základ jsem ale ráda,“ říká výživová poradkyně, podle které se hodí i to, že škola je zosobněním autority. „Kdybych synovi některá jídla dala já sama doma, bude prskat,“ podotýká s úsměvem.

Školní jídelny rodičům podle Kristýny Ostratické pomáhají hned v několika ohledech: dětem dávají obecný základ stravy a naučí je správným návykům, což se nejlépe dělá ve společnosti vrstevníků. Dostanou také aspoň jedno teplé jídlo denně, což je výhoda zvlášť v těch domácnostech, kde se teplé večeře nestíhají. A díky zákonným normám do sebe děti už ve škole dostanou velkou část základních potravin, takže doma můžou v jídle víc experimentovat.