O nás

Jsme členem britské společnosti Compass Group PLC, která je největší cateringovou společností na světě. Jsme jedničkou na českém trhu. Určujeme nový standard stravování na základě nejmodernějších trendů.

Máme pevně stanovené zásady pro výběr receptur, na skladbě jídelních lístků spolupracujeme s nutričním poradcem, a dodržujeme veškeré principy stravování dětí a mládeže. Jsme registrováni v síti školských zařízení a řídíme se vyhláškou č. 17/2015 Sb. MŠMT a dalšími zákony o školním stravování.

Na českém trhu působíme od roku 1994 a za tu dobu jsme si vybudovali dobré jméno u škol, rodičů i samotných dětí. Uděláme všechno pro to, abychom ho neztratili.

kdo jsme

 • 236

  restaurací
  po celé ČR

 • 43 000

  obsloužených
  žáků denně

 • 25

  let
  zkušeností

Jsme leaderem nejen českého, ale i světového trhu, který vždy dodržuje vysoké standardy ve všech směrech a zároveň přinášel, přináší a bude přinášet zásadní technologické inovace a špičkové know-how.

Zaměstnáváme přes 2000 kuchařů po celé České republice a jsme hrdí na to, že dělají dobré jméno české kuchyni. Tradičnímu řemeslu. Být členem kuchyně Scolarestu znamená mít chuť. Chuť do práce. Chuť se zdokonalovat. Chuť zkoušet nové věci.

A o chutích našich malých i velkých hostů víme opravdu všechno. Denně obsloužíme více než 100 000 lidí ve firmách i školách. Známe praxi, výživové plány, legislativu. Know-how hraje pro nás. Přečtěte si o tom na našem blogu Český oběd.

Vize

Chceme být i nadále společností, která vaří opravdu dobré jídlo, vždy maximálně bezpečné, z pečlivě vybíraných surovin, od prověřených dodavatelů a s velkou pozorností na vyváženost každého pokrmu. Naším cílem je, aby se žáci ve škole skutečně stravovali. Uvědomujeme si, že pro mnohé z nich je školní oběd jediné teplé jídlo za celý den.

Ale není to jen o jídle. Myšlenkou Scolarestu je předávat dobrý pocit. Z dobře odvedené práce v kuchyni, z úsměvu při samotném výdeji jídla, z chutí a energie, jež jídlo přináší dětem do života.